Påsketrafikk for T-banen
Påskehøytiden nærmer seg det lurt å være oppmerksom på endringer i trafikkavviklingen fra vanlig. Stasjoner stenges og en rekke avganger innstilles. Mer om dette finnes i denne artikkelen.
T-banens påskeruter kjøres fra 12 til 21. april.
Stenginger: Stasjonene Carl Berners Plass og Tøyen vil være stengt for oppgraderinger av det elektriske anlegget. Det foreligger en mer dyptgående artikkel om dette nå på Sporveiens nettsider.
Færre avganger: I tidsrommet 12 til 21. april kjøres det færre avganger og rushtids-ekspressavganger innstilte. Sjekk rutetabellene for mer detaljer. Det anbefales også å sjekke ut påskerutene for eksakte detaljer.

Linje 1 fra Frognerseteren til Ellingsrudåsen kjører kun til Helsfyr i påskehøytiden hvor den snur og trafikkerer bare mellom Helsfyr og Frognerseteren fra 12 til 21 april.
Søndagsruter: Påskeaften, 1 og 2. påskedag kjøres det søndagsruter på T-banens linjer.
SubwayNerd ønsker alle en fredelig og velsignet påskehøytid.
• Påskerutene 2014 (Pdf)
• Ordinære rutetider for T-banen (Pdf)
• Linjekart T-banen (Pdf)
Publisert 15.04.2014, 00:00
Oppdatert 15.04.2014, 00:05