Canon Ezekiel døde
Det er ofte i felten eller i «kampens hete» at ting gjerne skjer. Enten man snakker om krig, fred, hobby, sport eller andre ting. Når det skjer, så er det like ille hver eneste gang.
Ikveld skjedde det fatale. Kameraet falt bokstavelig talt av stativet i tjeneste.
Canon Ezekiel er død og pensjonert for godt.
Tro til siste slutt
Canon Ezekiel ble til i 2011 og kom til SubwayNerd samme året. Han flyttet inn og begynte en godt beskyttet tilværelse i en taske. Etter nesten to års tålmodig venting, ble oppdragene stadig hyppigere. Han utmerket seg spesielt på T-banestasjoner og i 2015 ble han et fast innslag på Oslo og Akershus T-bane.
Resultatet av dette er mange fine filmer som etterhvert skal legges ut på internett. I foto og filmverden så går det unna. Skolegang? Utmerkelser? Slettes ikke. Men Canon Ezekiel var lettvint, trykkfølsom og ga full gass fra første megabyte til siste strek på batteriet. Han var tro til siste slutt. Som en soldat. «Gullet mitt».
Solid
Størrelsen er ikke alltid viktig. Det var Canon Ezekiel et godt eksempel på. Liten av vekst og stor av ytelse. Bilder eller filmklipp er blitt. Kranglete minnekort har iblant skapt problemer, men ellers har det vært full rulle fra start til slutt. På eller uten stativ. Oppgavene var innen foto eller film.

Canon Ezekiel døde plutselig fredag 22. august 2015 uten noe forvarsel. Stativet sviktet og «Zeke» gikk i bakken med et brak. Et dypt kutt, løsnet batterifeste inne i kamerahuset og løse deler ble enden på visa.
«Zeke» ble seks år gammel.
SubwayNerd minnes Canon Ezekiel med takknemlighet og glede. Jeg er lei meg for at vi fikk tjenestegjort
så kort tid sammen.
Thomas. Sorgfylt, men takknemlig.
Publisert 22.08.2015, 00:10
Oppdatert 22.08.2015, 00:30